Novinky

Se studenty bude o proměnách ve zpravodajství debatovat Jan Stejskal

03.03.2020

AKCE KVŮLI MIMOŘÁDNÝM OPATŘENÍM V SOUVISLOSTI S KORONAVIREM ZRUŠENA.

BUDEME INFORMOVAT O NOVÉM TERMÍNU.

O zpravodajství v proměnách času bude na besedě se studenty mluvit dlouholetý redaktor zahraniční redakce ČTK, bývalý zástupce šéfredaktora a někdejší šéf multimédií ČTK Jan Stejskal. Debata se koná v rámci cyklu Studenti versus…, v němž ČTK představuje studentům středních a vysokých škol osobnosti, které buď prošly Četkou, nebo její zpravodajství využívají.

O Janu Stejskalovi se dá říct, že je „chodící encyklopedií agentury“. V ČTK pracuje 45 let, byl zahraničím zpravodajem v Kábulu, Moskvě a New Yorku, vedl zahraniční redakci v Praze, zastupoval šéfredaktora. Na přelomu století řídil Neris - dceřinou společnost ČTK zaměřenou na internet a nová média, která provozovala jeden z prvních internetových zpravodajských serverů ceskenoviny.cz.

Pět let byl ředitelem pro strategii a rozvoj ČTK. Před deseti lety se rozhodl vrátit „na sál“ a stal se znovu nepostradatelnou součástí zahraniční redakce. Stejskal je skvělý vypravěč, s nadhledem, přesně a bez patosu rozebere krizi na Ukrajině, stejně jako americké volby. Ví své o ověřování, zdrojování či nálepkování v médiích.

Studenti budou mít možnost se zeptat Stejskala i na jeho historickou publikaci Zprávy z českého století, která mapuje etapy vývoje zpravodajské a reportérské práce, techniky a obchodu, zejména působení tiskových agentur v letech 1848 až 1948. Kniha je řazena mezi nejlepší historické publikace o médiích.

Debata se koná ve středu 11. března od 12:00 do 13:20 v Metropolitní univerzitě Praha, budova Jarov, Učňovská 1, místnost 1103 (11. patro).

Vstup volný pro všechny studenty SŠ a VŠ, ale i veřejnost.

Registrace předem nutná na rsvp@ctk.cz.

Další novinky