Novinky

Nejlepším fotem v lednu byl podle Czech Press Photo snímek olomouckého fotografa ČTK Luďka Peřiny

06.04.2020

Nejlepším fotem měsíce ledna podle Czech Press Photo (CPP) byl snímek olomouckého fotografa ČTK Luďka Peřiny. Zachytil na něm maximální soustřední dirigenta Tomáše Hanáka na generální zkoušce Novoročního koncertu Moravské filharmonie Olomouc.

"Rád fotím hudbu všech žánrů, ve výkonech hudebníků je náboj a napětí podobné výkonům sportovců. Snímek dirigenta Tomáše Hanáka vznikl na generálce novoročního koncertu Moravské filharmonie Olomouc. Novoroční koncert zahájila předehra k Hubičce, která vznikla až v období úplné hluchoty Bedřicha Smetany. Orchestr také zkoušel Dvořákovu Rusalku, která se pravidelně pohybuje v první pětici vůbec nejhranějších operních kusů. Přivítání nového roku uzavřela Carmen Georgese Bizeta," popsal atmosféru generální zkoušky autor.

Foto měsíce CPP je ocenění žurnalistické fotografie, která zachycuje důležitou událost uplynulého měsíce. Cílem je upozorňovat na tvorbu profesionálních fotografů v průběhu celého roku.

Vloni získali ocenění tři fotografové národní agentury. V únoru slavil v hlasování CPP úspěch Ondřej Deml s fotografií z tradičního atletického halového závodu Zimní Pražská tyčka. V březnu bodoval fotoreportér Roman Vondrouš se snímkem Donalda Trumpa. V srpnu vyhrál Michal Krumphanzl s provazochodkyní.

Další novinky