Novinky

Nejlepší novinářskou fotku v březnu udělal podle Czech Press Photo Roman Vondrouš

09.04.2020

Nejlepší novinářskou fotkou měsíce března podle Czech Press Photo (CPP) je snímek fotoreportéra ČTK Romana Vondrouše. Zachytil na ní ženu s respirátorem kráčející po Karlově mostě. Vondrouš bodoval v soutěži i vloni v březnu.

Fotografie vznikla v pondělí 17. března, v prvních dnech po vyhlášení nouzového stavu. "Byl jsem poslán fotografovat tiskovou konferenci po zasedání krizového štábu magistrátu a ještě před ní jsem se rozhodl na chvilku navštívit Karlův most. Vzpomínám si, jak v ten den na mne silně zapůsobily doslova liduprázdné ulice, v kterých bylo možné potkat opravdu pouze jednotlivce v nasazených rouškách nebo respirátorech," popsal atmosféru dne Vondrouš.

Fotografii pořídil autor hodně intuitivně a se štěstím. "Štěstí mi přálo hned dvakrát. To první bylo, že k našemu střetnutí (s ženou na snímku) došlo pod sochou sv. Jana Křtitele a to druhé, že současně na nebi proletělo hejno ptáků. Když jsem si pak na obrazovce monitoru prohlédl snímek, tak jsem z něj ihned začal cítit jakousi symboliku, naději a víru v lepší zítřky," dodal Vondrouš.

Foto měsíce CPP je ocenění žurnalistické fotografie, která zachycuje důležitou událost uplynulého měsíce. Cílem je upozorňovat na tvorbu profesionálních fotografů v průběhu celého roku.

V lednu získal ocenění olomoucký fotoreportér ČTK Luděk Peřina.

Další novinky