Novinky

O služby veřejnoprávních médií je v době pandemie enormní zájem, shodli se šéfové zpravodajství ČT, ČRo a ČTK

14.05.2020

V době pandemie nemoci covid-19 se ukázalo, že lidé mají enormní zájem o služby veřejnoprávních médií. Sledovanost České televize (ČT) i poslechovost Českého rozhlasu (ČRo) stejně jako multimediální zpravodajství České tiskové kanceláře (ČTK) zaznamenaly rapidní nárůsty. Shodli se na to dnes šéfové zpravodajství tří národních veřejnoprávních médií v on-line debatě, která se konala v rámci čtvrtého ročníku Týdnů mediálního vzdělávání. Projekt je součástí programu Jeden svět na školách pořádaný organizací Člověk v tísni.

Podle šéfredaktorky zpravodajství ČTK Radky Matesové Markové se v době krize více lidí zajímalo o práci ČTK, rekordní úrovně dosáhla například čtenost zpravodajského webu ČTK Českénoviny.cz nebo návštěvnost sociálních sítí ČTK.

Ředitel zpravodajství a sportu ČT Zdeněk Šámal a šéf zpravodajství ČRo Jan Pokorný se v debatě podělili o zkušenosti z přechodu velkých mediálních institucí na home office a přidali i zajímavosti ze zákulisí televizního a rozhlasového natáčení nebo on-line porad.

Diváci internetového přenosu měli možnost klást dotazy prostřednictvím chatu. Zajímali se například o to, jak se vedení médií postaralo v době koronavirové krize o své zpravodaje v zahraničí nebo jaké mediální projekty musely být přeorganizovány nebo zrušeny.

Záznam debaty je k vidění na webové stránkce Jednoho světa na školách.

Další novinky