Novinky

Akademie ČTK se vrací k prezenčním kurzům, webináře ale bude nabízet také

01.06.2020

Akademie ČTK se od června vrací k prezenční formě výuky. On-linové semináře, na které přešla koncem března kvůli pandemii koronaviru, ale úplně neopouští. Kurzy jako Psaní pro web nebo Souboj s titulkem zůstanou i nadále v nabídce vzdělávacích a mediálních seminářů v on-line podobě.

"Chceme vyjít vstříc lidem, pro které je cesta do Prahy komplikovaná nebo časově náročná. Na webinářích nám hodně lidí potvrdilo, že uvítali to, že se mohli připojit z domova a našeho kurzu se zúčastnit," uvedl ředitel Akademie ČTK Jiří Chrást, který se do učebny vrací velmi rád.

"On-line kurzy jsou sice fajn, ale bezprostřední kontakt nenahradí. Když mluvíte k lidem naživo, můžete lépe číst jejich reakci a přizpůsobit se tomu. Zrychlit, zpomalit, dát čas, aby to hlava zpracovala. A pak je tu vzájemné předávání energie. To počítač teda ještě nedokáže," říká Chrást.

Prvními prezenčními kurzy Akademie ČTK budou kurzy Základy žurnalistiky a Člověk před mikrofonem a kamerou. Žurnalistický seminář se uskuteční 9. června v učebně Akademie v pražském sídle ČTK v Opletalově ulici. Člověk před mikrofonem a kamerou je plánovaný na 11. června a tradičně se koná v Rozhlasové a televizní laboratoři FSV UK. Studio patří k technicky nejlépe vybaveným učebnám pro mediální tréninky ve střední Evropě.

Více o obou kurzech na webu Akademie www.ctk.cz/akademie-ctk/.

Od března do konce května uspořádala Akademie ČTK deset webinářů. Zúčastnilo se jich několik desítek lidí, kteří vesměs hodnotili webináře jako přínosné.

"Skvělý kurz z pohodlí domova. Tři hodiny nabité informacemi utekly jak voda a moc mě bavil lektorův smysl pro humor. Doporučuju!" uvedla Andrea Vargová z Orlové, která se zúčastnila kurzu Čeština ve veřejném styku.

Spokojená byla i Petra Biache z Měšic u Prahy, která v Akademii ČTK absolvovala rovnou tři kurzy. "Všechny byly bezvadně připravené: mnoho praktických ukázek a cvičení, při kterých si hned můžu vyzkoušet to, o čem se právě bavíme. Poslední kurz Umění interview proběhl koncem dubna jako online webinář, ale na kvalitě to naprosto neubralo. Přeji všem, ať se můžeme brzy opět potkávat osobně. Těším se na další kurzy!" napsala na facebookovou stránku Akademie ČTK.

S kompletní nabídkou aktuálních kurzů se můžete seznámit zde.

Další novinky