Novinky

Četkast vychází na dalších podcastových platformách

24.07.2020

Četkast, zpravodajský podcast ČTK, je nově dostupný na podcastových aplikacích Spotify a Apple Podcast. Audiopřehled zajímavostí ze zpravodajství národní tiskové agentury připravuje redakce ČTK v pražském audiostudiu v Opletalově 5. Nové epizody vychází vždy v pátek.

Editorka audio a videozpravodajství ČTK Kateřina Sýkorová zvládá práci před mikrofonem stejně dobře jako stříhání a točení videí a audiospotů.

ČTK spustila svůj vlastní zpravodajský podcast počátkem dubna, tehdy na něm spolupracovala s Audiotékou a byl dostupný pouze v aplikaci Lecton.

"Chtěli jsme rozšířit pole posluchačů a zvýšit dostupnost našeho podcastu i v dalších službách," uvedl šéfeditor ČTK Zdeněk Fučík, který má novou službu na starosti.

V Četkastu se posluchači mohou těšit především na nadčasové zprávy a zajímavosti z domova i zahraničí. Moderátorky a moderátoři mají z čeho vybírat – denně vyjde v ČTK 450 až 600 zpráv. V aktuálním čísle čeká na posluchače pohled na cestování zamilovaných párů v čase koronavirové epidemie, prezidentskou kampaň amerického rappera Kanye Westa či majetek miliardáře Jeffa Bezose.

Redaktorky ČTK Martina Topinková a Kateřina Sýkorová při přípravě Četkastu.

ČTK by měla vysílat vlastní podcasty také z Letní filmové školy v Uherském Hradišti, která by měla začít - pokud to epidemiologická situace v oblasti dovolí - 7. srpna. Národní agentura je jedním z mediálních partnerů filmové přehlídky. Rozhovory s organizátory a hosty festivalu budou pak dostupné na webu a sociálních sítích ČTK i LFŠ, zpravodajském webu Ceskenoviny.cz a podcastových aplikacích Spotify, Apple Podcast a Lecton.

Fotoeditorka ČTK Martina Topinková zúročuje při natáčení podcastů svou rozhlasovou praxi.

Nový Četkast je možné si poslechnout zde: Spotify, Apple Podcast a Lecton.

Další novinky