Novinky

ČTK veze na LFŠ výstavu Nežádoucí okamžiky, autoři o ní mluví v Četkastu

03.08.2020

Zakázané a z rozhodnutí cenzorů upravené zpravodajské fotografie ukazuje nová výstava České tiskové kanceláře Nežádoucí okamžiky. Expozice bude mít premiéru na filmovém festivalu Letní filmová škola (LFŠ), který začíná v pátek 7. srpna v Uherském Hradišti.

O tom, jak výstava vznikala a co všechno je na ní možné vidět, hovoří její autoři Dušan Veselý, Radka Matesová Marková a Petr Mlch v podcastu Četkast na Filmovce. Podcasty si zájemci mohou poslechnout v aplikacích Spotify, Apple Podcast a Lecton.

"Četkast je podcast poměrně nový, ČTK jej začala tvořit letos na jaře jako výběr zajímavostí ze svého zpravodajského servisu. V rámci workshopu pro studenty, který na LFŠ povedeme, jsme se rozhodli připravovat i podcastové rozhovory, což naše agentura dosud touto formou nedělala. Letní filmová škola bude tedy tak trochu školou i pro nás," řekla šéfredaktorka zpravodajství ČTK Radka Matesová Marková.

Tvůrci Četkastu na Filmovce budou hovořit se zajímavými hosty festivalu, ale i s lidmi ze zákulisí LFŠ. ČTK je letos podruhé jedním z hlavních mediálních partnerů LFŠ.

Workshop pro osm studentů povede šéfredaktorka společně s šéfeditorem zpravodajství Zdeňkem Fučíkem a šéfredaktorem Fotobanky ČTK Petrem Mlchem. Studenti se budou podílet na plnění Filmových listů a dalších informační kanálů festivalu.

ČTK na festivalu uspořádá také debatu o manipulaci ve fotografii a prostřednictvím služby Protext Videostream bude zajišťovat přímé přenosy z tiskových konferencí a dalších důležitých akcí na LFŠ.

Další novinky