Novinky

Nejlepší novinářskou fotku v říjnu je Vondroušův snímek z Velké pardubické

30.11.2020

Nejlepší novinářskou fotkou měsíce října je podle Czech Press Photo (CPP) snímek fotoreportéra ČTK Romana Vondrouše, který zachytil pád koně na Velké pardubické. Fotografická soutěž upozorňuje na důležité či zajímavé události každého měsíce a ukazuje, jak je zachytily hledáčky fotografů. Vondrouš bodoval v soutěži několikrát.

Fotografie vznikla 11. října při 130. ročníku Velké pardubické steeplechase. Zobrazuje pád žokeje Jana Kratochvíla z koně Sottovento při skoku přes Velký Taxisův příkop. "Samotný žokej byl v pořádku, hnědák však po následném dopadu utrpěl fatální zranění," popsal Vondrouš svůj snímek, který vyvoval řadu emocí.

Pardubický rodák fotí dostihy pravidelně. "Velkou pardubickou jsem fotil celkově už po osmnácté a tento snímek byl pořízen prostřednictvím dálkového odpalování. Jelikož fotografuji pro agenturu ČTK, první fotografie se do redakce posílají už v průběhu samotného dostihu a nejžádanější snímky jsou právě z Taxisu, z doběhu v cílové rovině a také z dekorování vítězů. Je to vlastně taková mozaika nejdůležitějších okamžiků tohoto velkolepého dostihu skládající se jak z jeho nádherných vrcholných sportovních momentů, tak někdy i z těch bohužel mnohem méně šťastných," popsal autor.

Se snímky z dostihů zvítězil Vondrouš v roce 2013 i v mezinárodní soutěže World Press Photo; tehdy obdržel první místo v kategorii Sport.

V soutěži foto měsíce CPP bodoval Vondouš naposledy v březnu. Tehdy vyhrál jeho snímek ženy s respirátorem kráčející po Karlově mostě.

Další novinky