Novinky

ČTK má dva pořady na Televizi Seznam

19.03.2021

ČTK rozšiřuje zásah a začala svůj obsah nabízet další cílové skupině. Otevřela dva pořady na internetové Televizi Seznam, což je otevřená platforma pro sdílení videa.

První pořad je zpravodajský a jmenuje se Pohled zblízka. ČTK v něm přináší klíčové výroky lidí z politiky a byznysu, jejichž rozhodnutí hýbou životy všech obyvatel, záznamy důležitých událostí či zajímavostí z přírody i společnosti. Záběry jsou vždy natočené z místa, kde se událost odehrála – zblízka.

Druhým pořadem je Pro Business. Tato služba je placená a slouží stejně jako ostatní služby servisu Protext ČTK pro komunikační strategii firem. Námět pro obsah tohoto videa přináší klient, videa vytvářejí novináři, kteří hledají zajímavosti v zákulisí firem a institucí a ukazují jinou tvář hlavních osobností byznysu, vědy nebo politiky. Videa Pro Business nejsou součástí zpravodajského obsahu ČTK, analogicky navazují na podcastové rozhovory Četkast Pro Business, které ve své PR divizi Protext připravuje od prosince loňského roku. Podcasty jsou dostupné na platformách Spotify, Google Podcasts a Apple Podcasts.

"Využíváme video obsah, který už je jednou natočený, a dostáváme ho k dalším uživatelům. Zpravodajství a publicistika na Televizi Seznam letí, takže doufáme, že se jejím divákům trefíme do noty," uvedl ředitel strategie a rozvoje Jaroslav Kábele.

Obsah krátkých a syrových videí vychází většinou z přímých přenosů (videostreamů), které ČTK téměř denně zajišťuje pro své odběratele ze zpravodajských událostí nebo pro své komerční klienty z jejich tiskových konferencí, kulatých stolů, debat, vyhlašování cen nebo prezentací nových produktů.

Další novinky