Novinky

ČTK vydává speciál o ročním boji s epidemií covid-19

22.03.2021

Česká tisková kancelář (ČTK) vydává k ročnímu výročí boje s epidemií covid-19 speciální tištěný i on-line magazín Rok poté. Mapuje v něm uplynulých dvanáct měsíců šíření nákazy a jejích důsledků.

Magazín vychází u příležitosti diskusní on-line konference, kterou 24. března pořádá Univerzita Karlova pod názvem "Rok s covid-19. A jak dál?". ČTK je mediálním partnerem a bude ji vysílat přímým přenosem na zpravodajském webu Českénoviny.cz a svých sociálních sítích.

Tištěná publikace, kterou ČTK vydává ve svém PR servisu Protext, má jeden z podtitulů Příběhy firem, jež to nevzdaly. Představí se v něm vybrané společnosti s příklady boje proti koronaviru a hledání nových řešení. Své slovo budou mít i odborníci z Univerzity Karlovy, kteří jsou experty na různé obory a hledají východiska z krize.

Součástí magazínu budou i fotografie těch, kdo se stali symboly koronavirové doby. ČTK využila bohaté produkce svých špičkových fotografů a vybrala přes 30 snímků, které mapují rok s koronavirem ve všech oblastech života české společnosti.

"Více než 12 měsíců zápasu s dosud nepoznanou chorobou a jejími důsledky přineslo celé republice obrovské ztráty. Ale i zkušenosti, které je třeba sdílet, poučit se z nich a vyvarovat se chyb. Snad se nám je podařilo shrnout," řekl ředitel strategie a rozvoje ČTK Jaroslav Kábele.

Tištěný magazín měl být distribuován na konferenci, která se měla původně konat v pražském Karolinu. Vzhledem k jejímu přesunu do on-line prostředí bude publikace rozeslána klientům ČTK, Univerzita Karlova bude distribuovat výtisky na svých fakultách a pracovištích.

Další novinky