Novinky

ČTK vydala tištený a on-line speciál o ročním boji s koronavirem

07.04.2021

ČTK vydala k ročnímu výročí boje s epidemií nemoci covid-19 speciální tištěný i on-line magazín Rok poté. Na čtyřech desítkách stran se podařilo shrnout 12 měsíců šíření nákazy, boje s ní i dopadů, které měla na společnost a hospodářství.

Magazín vyšel u příležitosti diskusní on-line konference, kterou 24. března pořádala Univerzita Karlova (UK) pod názvem Rok s covid-19. A jak dál?. ČTK byla jejím mediálním partnerem a vysílala ji přímým přenosem na zpravodajském webu ceskenoviny.cz a svých sociálních sítích. V tištěném speciálu je konferenci věnována dvoustrana.

Svými příběhy a zkušenostmi z netypického roku 2020 přispělo do magazínu 11 předních českých společností a firem. Rozhovor poskytla i eurokomisařka Věra Jourová a prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák. Místo dostali také odborníci z UK, kteří jsou experty na různé obory a hledají východiska z pandemické krize.

V časopise jsou bohatě zastoupeny i fotografie těch, kdo se stali symboly koronavirové doby. ČTK využila bohaté produkce svých špičkových fotografů a vybrala přes 30 snímků, které mapují rok s koronavirem ve všech oblastech života české společnosti. V přehledu je i ikonický snímek fotoreportéra ČTK Romana Vondrouše, který zachycuje muže procházejícího dezinfekční branou, jenž vyhrál Hlavní cenu soutěže Czech Press Photo 2020. Obrazový materiál doplňuje i přehledná infografika ČTK, která mapuje nejdůležitější milníky uplynulého roku na časové ose.

"Více než 12 měsíců zápasu s dosud nepoznanou chorobou a jejími důsledky přineslo celé republice obrovské ztráty. Ale i zkušenosti, které je třeba sdílet, poučit se z nich a vyvarovat se chyb. Snad se nám je podařilo shrnout," řekl ředitel strategie a rozvoje ČTK Jaroslav Kábele.

Tištěný magazín ČTK rozesílá svým klientům, UK bude distribuovat výtisky na svých fakultách a pracovištích. On-line verze magazínu je k dispozici na webu ceskenoviny.cz.

Další novinky