Novinky

ČTK nabízí advokátům profesní výběr ze svého zpravodajství

14.04.2021

Česká tisková kancelář (ČTK) ve spolupráci s Českou advokátní komorou (ČAK) připravila speciálně sestavenou službu určenou pro advokáty zapsané v ČAK. Služba zahrnuje tematicky zaměřený výběr aktuálního zpravodajství ČTK a archivních agenturních zpráv. Vše je přístupné na webu v Infobance ČTK. Přístup k oborovým aktualitám doplňují každodenní stručné ranní souhrny nejdůležitějších událostí za uplynulý den, tzv. ČTK24 News Report.

ČTK advokátům nabízí v průměru dvě desítky zpráv denně z oborů justice, soudnictví, policie, vězeňství a tvorby zákonů, další zprávy pak o nejdůležitějších domácích politických událostech a rozhodnutích. Součástí nabídky v Infobance ČTK jsou i shrnující materiály k významným oborovým událostem, ať už aktuálním, či historickým (tzv. profily). V databázi je možné vyhledat tato témata více než 30 let zpátky. Zprávy jsou v náhledu doplněné fotografiemi, infografikou a/nebo videozpravodajstvím.

"Rozhodli jsme se strategicky se více zaměřit na profesní skupiny a nabízet jejich členům přesně cílené zpravodajství, a to za velmi výhodnou cenu," řekl obchodní ředitel ČTK Jaroslav Richter. "Jako první jsme se dohodli s Českou advokátní komorou. Tematika zpravodajství, které by mohlo zajímat advokáty, je jasně daná a my věříme, že se nabídka setká s poptávkou. Jsme připraveni nabídnout jiné oborové výběry i dalším profesním skupinám," dodal.

Zpravodajství i ranní souhrny jsou přístupné z PC i mobilního telefonu. Každý uživatel má možnost vlastního nastavení pro selekci informací pomocí jednotných kritérií – podle tématu, regionu, priority, data. Ovládání je intuitivní; aplikace obsahuje i stručnou nápovědu.

Součástí služby pro advokáty je i jednostránkový ČTK24 News Report, souhrn nejdůležitějších událostí z domova, zahraničí a ekonomiky, doplněný o vybrané očekávané události. Každý pracovní den v 8:30 je rozesílán e-mailem, zobrazení se přizpůsobí velikosti obrazovky (možno i ve formátu pdf).

ČTK vydává ročně více než 230.000 textových dokumentů, 500.000 fotografií, 8.000 zvukových nahrávek, 1600 videí a více než 1000 infografických materiálů. Zajišťuje přímé videopřenosy pro internetové vydavatele nebo textové průběžné blogy. Vytváří také přehledy očekávaných událostí, profily osobností a událostí, aktualizuje databáze výročí, sportovních soutěží a hospodářských výsledků.

Další novinky