Novinky

Fotografie z kulturních akcí posledních 30 let jsou vystaveny v centru Prahy

26.04.2021

Fotografie z koncertů, výstav, divadelních představení či jiných kulturních akcí z posledních tří desítek let jsou k vidění na fotografické výstavě v centru Prahy v ulici Na Příkopě. Venkovní expozice s názvem 30 let svobodné kultury, kterou pořádá agentura JVS GROUP jako zakládající člen Asociace promotérů a producentů (APPOK), je z velké části sestavena ze snímků z fotoarchivu ČTK.

Výstava podle organizátorů vznikla jako reakce na nekončící období zavřených koncertních sálů, klubů, výstav, divadel, kin, zrušených festivalů, koncertních turné a společenských akcí. Chce připomenout, že kultura patří do každodenního života lidí a je vyjádřením jejich svobody.

"Už jsme nechtěli sedět se založenýma rukama, jsme zvyklí pracovat a svojí prací lidi bavit. Uspořádali jsme proto tuto venkovní výstavu, která všem návštěvníkům připomíná alespoň část z velkých kulturních akcí, které se tady po revoluci konaly," řekla o realizaci výstavy Romana Jedličková, marketingová ředitelka JVS GROUP. ČTK poskytla většinu fotografií a dodala výstavní stojany.

Na 25 panelech jsou vystaveny fotografie a texty k zásadním událostem v kultuře, které se staly v České republice od listopadové revoluce v roce 1989. Výstava je součástí apelu na vládu ČR, ve kterém asociace APPOK žádá vládu o zveřejnění jasných podmínek, za kterých se lidé pracující v kultuře mohou vrátit zpět k svému řemeslu a kulturu zase oživit.

V centru Prahy zůstane expozice do 24. května. Přístupná je zdarma.

Krátkou reportáž o výstavě natočila i Česka televize. Ke zhlédnutí zde.

Další novinky