Novinky

Olympiáda je něco, co si člověk musí pamatovat až do smrti, říká v olympijském podcastu ČTK slovenský fotbalista Masný

08.07.2021

Olympiáda v Tokiu se letos uskuteční podruhé v historii, ta první se konala v roce 1964. Československá výprava z ní tehdy přivezla celkem 14 medailí. Jednu ze šesti stříbrných vybojoval fotbalový tým, byla to vůbec první československá medaile z fotbalového turnaje na olympijských hrách.

Stříbro z Tokia má doma v Trenčíně i slovenský fotbalový útočník Vojtech Masný, který k zisku medaile přispěl dvěma góly. Dnes slaví 83. narozeniny a je dalším hostem speciálního olympijského Četkastu, který vzniká v rámci příprav nové fotografické výstavy ČTK Olympijské okamžiky. Rozhovor s ním vedla šéfredaktorka zpravodajství ČTK Radka Marková.

Starší z dvojice slavných fotbalových bratrů se s ní sešel na stadionu trenčínského fotbalového klubu, ve kterém strávil takřka celou svou aktivní kariéru a později v něm působil jako trenér. Malý velký muž v trenčínském dresu absolvoval přes 250 zápasů a dal 71 gólů.

V rozhovoru nevzpomíná jenom na olympiádu, ale také na zápasy proti legendárnímu brazilskému fotbalistovi Pelému. Anebo na to, jak se mu podařilo dosáhnout úctyhodného výkonu, kdy sedm let nechyběl v československé lize v žádném zápase svého týmu. Ve výborné kondici se udržuje dodnes.

Celý rozhovor je k poslechu v Četkastu, zpravodajském podcastu ČTK. Dostupný v aplikacích Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts a Lecton.

Venkovní fotografická výstavě ČTK Olympijské okamžiky bude mít v srpnu premiéru na Letní filmové škole v Uherském Hradišti.

Další novinky