Novinky

ČTK získala další evropský grant

01.10.2021

Česká tisková kancelář (ČTK) byla úspěšná v dalším výběrovém řízení o evropský grant. Pro svou PR divizi Protext získala roční zakázku Evropské komise (EK) na informování o unijních i českých krocích v procesu čerpání evropských peněz v novém finančním období 2021-2027. V něm může Česká republika získat až 21,1 miliardy eur (550,5 miliardy korun).

Oficiální kroky jako schvalování potřebných dokumentů, finalizaci operačních programů či vyhlašování dílčích výzev hodlá Protext ČTK mapovat a publikovat v příloze Peníze pro lepší Evropu v kombinaci s rozhovory, analýzami a komentáři oslovených expertů. Ti mají zvýšit srozumitelnost tohoto dění a objasnit jeho význam.

"Získávání peněz na činnost nezávislé zpravodajské agentury z různých zdrojů je jedním z prvků naší strategie, na který v posledních letech klademe vyšší důraz. A proto jsme rádi, že kromě příjmů ze soukromých firem můžeme disponovat i evropskými zdroji a prodat i své tvůrčí a distribuční služby v širším měřítku," řekl ředitel strategie a rozvoje Jaroslav Kábele.

Předpokládá se rovněž součinnost se Zastoupením EK v ČR, ministerstvem pro místní rozvoj, které je národním koordinátorem procesu čerpání evropských fondů, ministerstvem financí, Evropskou komisí v Bruselu a také se Svazem měst a obcí, komunálními a lokálními entitami. Protext ČTK dále využije zkušeností týmu špičkových fotoreportérů, kteří pracují na zakázku pro největší české firmy, například pro Škoda Auto.

Speciální pozornost bude tým Protextu věnovat novému operačnímu programu Fond spravedlivé transformace, který je zaměřen na řešení negativních dopadů odklonu od uhlí v nejvíce zasažených regionech a týká se hned tří českých uhelných regionů - Moravskoslezský, Karlovarský a Ústecký kraj (alokace až 44 miliard korun z tohoto fondu).

Na grantu Evropské komise bude Protext ČTK pracovat do konce srpna 2022, příspěvek EU činí maximálně 146.782 eur (3,716 milionu korun). Od počátku letošního roku poskytuje Protext ČTK své služby i v projektu Evropa proti covid-19, který je financován z grantu Evropského parlamentu.

Další novinky