Novinky

Fotoreportér ČTK Vondrouš vystavuje v Pardubicích snímky z pandemie

14.10.2021

Fotoreportér ČTK Roman Vondrouš vystavuje v pardubické galerii Mázhaus snímky pořízené v době pandemie koronaviru. Na pětadvaceti fotografiích zachycuje pražské ulice, centrum metropole i její periferii. Nejčastěji jsou obrázky z jara loňského roku, kdy jinak zaplněná turisticky známá místa i velká sídliště byla skoro prázdná.

Výstava se jmenuje Fragmenty metropole 2020. "Fotil jsem ulice centra i periferie, Staré Město, Karlův most, Hradčanské náměstí. Jsou tam fotografie z Jižního Města. Atmosféra byla jiná než běžná, na jakou jsme byli zvyklí. Ulice byly vyprázdněné. Pohybovali se tam pouze jedinci s rouškami, respirátory," řekl Vondrouš.

Vondrouš je pardubický rodák, fotoreportérem ČTK je od roku 2005. Absolvoval Institut tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě. Bodoval v mezinárodní soutěži World Press Photo, v roce 2013 obdržel první místo v kategorii Sport. Opakovaně také uspěl v Czech Press Photo a světových žurnalistických fotosoutěžích.

V jeho portfoliu jsou fotografie z letních a zimních olympijských her v Pekingu v roce 2008, Vancouveru v roce 2010 a Soči v roce 2014. V roce 2019 fotografoval Donalda Trumpa v Bílém domě. Má letité zkušenosti s fotografováním dostihů, zachycuje je v Pardubicích i v pražské Chuchli. Loni dostihovou tematiku představil v Pardubicích na výstavě v Tyršových sadech.

Další novinky