Novinky

Výroční newsletter ČTK shrnuje firemní události roku 2021

25.10.2021

ČTK slaví 28. října své 103. narozeniny a u této příležitosti vydává Výroční newsletter, ve kterém shrnuje vše, co se za uplynulý rok v agentuře stalo.

Zpravodajství má za sebou dva vrcholy roku – olympiádu v Tokiu a volby do Poslanecké sněmovny. Historickým počinem pro firmu byla akvizice skupiny Profimedia. V letošním roce se také vyměnili někteří klíčoví lidé ve vedení agentury a inovoval se redakční systém.

Tým ČTK připravil fotografickou výstavu, která mapuje slavné i méně známé momenty z historie české a československé účasti na letních a zimních olympijských hrách.

Akademie ČTK připravila nový kurz o fotoeditaci a pokračuje v prezenčních i online kurzech, včetně oblíbeného mediální semináře pro učitele. V létě ČTK podpořila filmový festival Letní filmová škola v Uherském Hradišti a zorganizovala na něm novinářský workshop pro studenty. Novinkou je spolupráce s knihovnami, kterým agentura nabízí zdarma zprávy o Evropské unii. Nadále roste počet živých videopřenosů a pokračuje digitalizace fotoarchivu ČTK Národní knihovnou.

Další novinky