Novinky

Četkaři přešli hřeben Krkonoš ke Kalmanově mohyle

25.10.2021

Třetího ročníku Kalmanova memoriálu, teambuildingové akce ČTK po krkonošských hřebenech, se o víkendu zúčastnilo 33 zaměstnanců a spolupracovníků agentury. Po stopách bývalého ředitele ČTK Richarda Kalmana, který v lednu 1929 umrzl ve sněhové bouři v sedle nad Martinovou boudou, ušli za dva dny 33 kilometrů.

Letošní dvoudenní trasa začínala na chatě Renerovka v Malé Úpě a vedla přes Jelenku na nejvyšší českou horu Sněžku. Počasí se proti účastníkům spiklo, takže na vrchol šplhali za silného větru, který doprovázel první letošní sníh. Pocitová teplota na vrcholu dosahovala podle polských meteorologů až minus 35 stupňů Celsia. Mnozí účastníci výpravy se tak na vrcholu příliš nezdrželi a raději pokračovali na Luční boudu, kde je čekalo teplé občerstvení. První etapa skončila v Resortu sv. Františka u Erlebachovy boudy.

Druhý den se počasí umoudřilo a parta Četkařů se v rytmu písně Karla Gotta "To je hezky" vydala ke Kalmanově mohyle. U památníku zanechali Četkaři firemní třičko a pod vrstvou sněhu a kamení dokonce objevili podobný suvenýr z druhého ročníku memoriálu, který se konal před dvěma lety. Vloni se kvůli epidemii akce nekonala.

Za velký úspěch lze považovat, že všichni účastníci dorazili v neděli odpoledne v pořádku do cíle u Dívčí lávky ve Špindlerově Mlýně.

Za skvělý víkend děkují účastníci především hlavní organizátorce akce Radce Markové.

Příští rok zas!

Další novinky