Novinky

ČTK poprvé vysílala placený přenos z koncertu

21.12.2021

ČTK poprvé ve své 103leté historii vysílala placený videopřenos koncertu populární hudby. V sobotu 18. prosince zajišťovala vysílání Vánočního koncertu Petra Kotvalda z kostela sv. Šimona a Judy v Praze. Sedm kamer zprostředkovalo fanouškům, kteří si koupili tzv. online vstupenku, zážitek z představení, jež bylo pro sledování na místě už zcela vyprodáno. V době protiepidemických opatření a omezování živých kulturních akcí byl přímý přenos přenášený na internetu také vítanou možností pro lidi, kteří se ho nemohli zúčastnit osobně.

Ředitel strategie a rozvoje ČTK Jaroslav Kábele, který vede nově zformované Centrum speciálních služeb ČTK, jež koncert vysílalo, hodnotil premiérový placený videostream pozitivně. "Odvysílali jsme za dva a půl roku už stovky přenosů z tiskových konferencí, sněmů, veřejných debat, předvádění nových produktů a vlastně i volně přístupných koncertů. Nikdy jsme však dosud kompletně nezajišťovali přenos koncertu v tomto byznys modelu," uvedl Kábele. "Ověřili jsme si, že to zvládneme nejen produkčně, ale že i díky spolupráci s Ticketportal.cz a Smsticket.cz můžeme prodat tolik lístků, aby se taková akce vyplatila. Jsme moc spokojeni. Děkuji Petru Kotvaldovi a jeho týmu, že do toho s námi šli, a také všem svým kolegům," dodal.

"Stream byl velmi vítanou možností pro všechny, kteří se fyzicky nedostali na vyprodaný koncert, a také pro ty, kteří z různých jiných důvodů na koncertě v danou chvíli chtěli, ale nemohli být. Mnozí třeba kvůli karanténě," řekl dvaašedesátiletý zpěvák, tanečník a producent Petr Kotvald. "Všichni byli tou možností nadšeni, i když někdo třeba bojoval s technickými problémy připojení, třeba proto, že to zkoušel poprvé. Ale není třeba si zoufat. Všichni, kteří byli na streamu, dostanou sestřih koncertu jako tříkrálový dárek," ujistil zpěvák.

Další novinky