Novinky

U Czech Photo Centre vystavují mladí fotografové, včetně Demla z ČTK

11.01.2022

Fotoreportér ČTK Ondřej Deml spolu s pěticí další mladých fotografů vystavují před galerií Czech Photo Centre v pražských Nových Butovicích. Venkovní výstava, kterou připravila společnost Czech Photo, známá tuzemskou fotožurnalistickou soutěž Czech Press Photo, představuje pestrou přehlídku snímků posledních držitelů ceny Canon Junior Award. Jejím zatím posledním vítězem je právě Deml. Výstava bude volně přístupná veřejnosti do května.

Nejmladší fotograf ČTK Ondřej Deml fotografuje od roku 2005, posledních sedm let se věnuje převážně reportážní fotografii. Cenu Canon Junior Award získal za sérii Olympijské emoce pořízenou na loňských letních olympijských hrách v Tokiu.

Na 20 panelech ukazují svou tvorbu kromě Demla i David Kruliš, Jiří Královec, Oliver Beneš, Sebastian Vošvrda a Monika Řeháková. Každý z autorů se věnuje jinému fotografickému žánru.

Fotografové (zleva) Sebastian Vošvrda, Monika Řeháková, Oliver Beneš, Jiří Královec a Ondřej Deml na zahájení výstavy Canon Junior Awards 11. ledna 2022. (Foto Michaela Říhová/ČTK, 2022)

První vítěz ceny z roku 2016 Kruliš fotí rád automobily, Královec, který získal titul o rok později, se ve své tvorbě soustředí především na portréty, dokument a komerční fotografii. Beneš získal Canon Junior Award v roce 2018 s fotografií zatmění Měsíce v Rakousku, Vošvrda, laureát ceny v roce 2019, se věnuje reportážní fotografií a Řeháková získala cenu za snímek Skrze v roce 2020.

Další novinky