Novinky

Olympijská výstava fotografií ČTK je ve Vrchlabí, připomíná i místní sportovce

04.02.2022

Venkovní fotografická výstava České tiskové kanceláře (ČTK) o účasti českých a československých sportovců na olympijských hrách se přestěhovala do Vrchlabí na náměstí T. G. Masaryka. Pro vrchlabskou zastávku ČTK výstavu nazvanou Olympijské okamžiky rozšířila o jednu speciální plochu věnovanou olympijským úspěchům místních rodáků. Ve městě, které je nazýváno branou Krkonoš, bude výstava do začátku března.

Výstava na 20 panelech nabízí přes 150 velkoformátových fotografií a vedle historických snímků jsou na ní k vidění i úspěchy českých sportovců na poslední letní olympiádě v Tokiu. Stejně jako předchozí fotografické výstavy ČTK čerpá především z bohatého fotografického archivu národní tiskové agentury, ale také z dalších zdrojů. Po zimních olympijských hrách v Pekingu, které začaly 4. února, se pravděpodobně složení fotografií na výstavě upraví.

Na zvláštním panelu si Vrchlabští budou moci připomenout triumfální návraty z posledních dvou zimních olympiád v podání snowboardistky Evy Samkové, biatlonisty Michala Krčmáře a rychlobruslařky Karolíny Erbanové. Ale také běžkyni na lyžích Blanku Paulů, která do Vrchlabí přivezla v roce 1984 první olympijskou medaili, když v Sarajevu československé závodnice vybojovaly stříbro ve štafetě.

Olympijské okamžiky měly premiéru loni v srpnu v Uherském Hradišti, poté se přesunuly do Šumperku, Brna a Prahy. "Z Vrchlabí se výstava přesune do Kopřivnice, kde bude součástí akcí v rámci oslav Zátopek 100," řekla šéfredaktorka zpravodajství ČTK Radka Matesová Marková. Od narození fenomenálního běžce Emila Zátopka, držitele čtyř zlatých olympijských medailí, uplyne 19. září 100 let. V květnu se expozice vrátí do Prahy.

Další novinky