Novinky

ČTK bude sdílet část videozpravodajství s evropskými agenturami

28.04.2022

ČTK začne sdílet část svého videozpravodajství se čtyřmi dalšími evropskými zpravodajskými agenturami. Zapojila se totiž do projektu Evropské komise zaměřeného na sdílení zpravodajství ve videu. Jejími partnery budou německá agentura dpa, belgická Belga, italská Adnkronos a španělská agentura Europa Press, uvedl ředitel pro strategii a rozvoj ČTK Jaroslav Kábele. Projekt začne v červenci a bude trvat rok.

"ČTK byla loni na podzim požádána agenturou dpa, zda by se nepřipojila ke konsorciu agentur, které si hodlají vyměňovat části svého videozpravodajství. ČTK vlastní videozpravodajství pořizuje a poskytuje klientům standardně už od začátku století a spolupráci se zejména evropskými agenturami považuje za vhodnou a důležitou," uvedl Kábele. Konsorcium tak získalo grant Evropské komise zaměřeného na sdílení zpravodajství ve videu.

Podstata projektu spočívá ve sdílení zpravodajských videí. "Každá agentura nahraje na sdílenou platformu dvě až tři reportáže týdně s anglickými titulky. Všechny partnerské agentury mohou nasdílená videa dle svého uvážení zařadit do vlastního servisu, přeložit si je a obohatit tím svůj servis," dodal Kábele.

Profesionálně zpracované videoaktuality a atraktivní záběry z důležitých událostí z Prahy i regionů poskytuje ČTK svým klientům už více než 15 let. Měsíčně vydá ČTK asi stovku videozáznamů.

Další novinky