Novinky

ČTK zmodernizovala svou zpravodajskou mobilní aplikaci, přináší více zpráv

08.08.2022

ČTK zmodernizovala mobilní aplikaci, v níž zpřístupňuje veřejnosti výběr ze svého zpravodajství. Kromě aktuálních zpravodajských textů nabízí nová verze také videa, fotogalerie a sekci se zajímavostmi a jedinečnými články k různým tématům. Nově jsou v aplikaci dostupná i tisková sdělení, která ČTK vydává prostřednictvím své služby Protext.

Aplikace s názvem České noviny funguje na mobilních telefonech a tabletech s operačními systémy iOS a Android. Nová verze přináší moderní vzhled, jednoduché ovládání, možnost notifikací na zprávy z vybraných rubrik a celkově více zveřejněných zpráv.

"Aplikace nabízí komfortní přístup k výběru z původního průběžně aktualizovaného zpravodajství ČTK, publikovaného na webu Ceskenoviny.cz. Zprávy obsahují fotografie a videa. Odkazy je možné sdílet prostřednictvím e-mailu, Facebooku a Twitteru," popsal novou verzi šéf IT oddělení Jan Kodera.

Ovládání aplikace je jednodušší než u předchozí verze. V menu je možné přepínat mezi Zpravodajstvím a ostatními sekcemi, klienti ČTK mohou přes aplikaci vstupovat do Infobanky ČTK. Notifikace zajistí okamžité informování o nových zprávách v dané rubrice, i když aplikace není spuštěna. Pro pohodlné čtení je možné nastavit i tmavý režim.

Textové a obrazové zpravodajství zahrnuje v aplikaci zprávy z domova i ze světa, ekonomiky, kultury, sportu a speciální sekci mají i zajímavosti a společenské události v sekci Magazín. Na zpravodajském portálu Ceskenoviny.cz, z jehož obsahu aplikace čerpá, zveřejňuje ČTK jen část své produkce, jde přibližně o 15 procent z celkového počtu vydaných zpráv.

Další novinky