Novinky

ČTK zajišťuje vysílání videostreamů i do zahraničí

13.09.2022

Centrum speciálních služeb ČTK slaví úspěch s vysíláním přímých videopřenosů na zakázku. Nyní dokonce s distribucí signálu do zahraničí.

"Dohodli jsme se na spolupráci s partnerskou agenturou APA z Rakouska. Jako má ČTK svou PR službu Protext pro distribuci tiskových zpráv i video obsahu, APA má podobnou divizi zvanou OTS - Original Text Service," uvedl ředitel strategie a rozvoje ČTK Jaroslav Kábele. " Videopřenos můžeme nyní vysílat právě na platformě APA-OTS a dát o události vědět nejen v Rakousku, ale i v okolních zemích," dodal Kábele.

"Již více než 20 let zajišťujeme špičkovou část mezinárodní distribuční sítě pro tiskové zprávy ČTK. Jsme proto velmi rádi, že tuto spolupráci prohlubujeme a rozšiřujeme pro rostoucí obor videostreamů," řekla Julia Wippersbergová, ředitelka APA-OTS.

Jako první nové služby využila česká mediální firma Media Network, která pod hlavičkou Zdravotnického deníku pořádala zdravotnickou konferenci s mezinárodní účastí a přeshraničním přesahem. "Kvalitních služeb přímých videopřenosů ČTK využívá naše vydavatelství dlouhodobě při vysílání konferencí, které pravidelně organizujeme. Jsme rádi, že jsme nyní s pomocí ČTK a rakouské tiskové agentury APA mohli rozšířit okruh diváků naší mezinárodní konference o německy hovořící publikum," řekl jednatel Media Network Ivo Hartmann.

Vysílání do zahraničí lze objednat na stránce www.protext.cz.

Další novinky