Novinky

Kalmanova memoriálu se letos zúčastnilo rekordních 40 Četkařů

24.10.2022

Po stopách bývalého ředitele ČTK Richarda Kalmana, který v lednu 1929 umrzl ve sněhové bouři v sedle nad Martinovou boudou v Krkonoších, se o víkendu vydala parta zaměstnanců a spolupracovníků ČTK. Čtvrtého ročníku Kalmanova memoriálu se zúčastnilo rekordních 40 sportovně naladěných Četkařů.

Hlavní základnou četkařské teambuildingové akce byly letos Brádlerovy boudy. Z nich se vyráželo přes Martinovku ke kamenné Kalmanově mohyle, kde Četkaři zanechali firemní třičko a pod vrstvou kamení objevili podobný suvenýr z minulého ročníku. Prvorepublikového ředitele uctili písní Karla Gotta "To je hezky", ve které se zpívá také o „Čé-té-ká“.

"Je skvělé, že se z původně recesistické akce pro pár Četkařů stala během let tradice, která láká rok od roku čím dál víc kolegů. Každý rok si tak na podzim na horách připomínáme nejen narozeniny ČTK, které připadají na 28. října, ale i odkaz Richarda Kalmana, díky němuž se za první republiky ČTK stala moderní zpravodajskou agenturou. A letos je to navíc přesně 100 let, co se mu podařilo získat parcelu v Opletalově ulici, na níž nechal postavit zpravodajský palác, v němž ČTK stále sídlí,“ řekla šéfredaktorka zpravodajství Radka Matesová Marková.

Od Kalmanovy mohyly vedla trasa tentokrát na polskou stranu k plesům pod Sněžnými jámami. Protože počasí nebylo úplně příznivé – pršelo a byla mlha - většina turistů pak zahnula po zelené do polské hospody na teplé občerstvení. Zpáteční cesta na Brádlerky vedla přes pramen Labe a Labskou bouda zpátky na Martinovku, atrakcí chtiví Četkaři zvládli i Labský vodopád.

Na rozdíl od předchozích ročníků byla letošní trasa okružní a měřila asi 15 kilometrů. K redaktorům, editorům a fotografům z centrální i krajských redakcí se letos přidalo téměř celé vedení agentury v čele s generálním ředitelem Jiřím Majstrem. Účastníci pak za skvělou organizaci poděkovali především šéfredaktorce, která podzimní krkonošskou pouť tradičně zajišťuje.

Příští rok zas!

Další novinky