Novinky

Výroční newsletter ČTK shrnuje firemní události roku 2022

27.10.2022

K výročí vzniku ČTK 28. října vydává národní zpravodajská agentura již tradičně svůj výroční newsletter. Shrnuje v něm vše podstatné, co se za uplynulý rok v agentuře stalo.

Dominantním tématem zpravodajství je od února válečný konflikt na Ukrajině. V newsletteru se dočtete také o tom, jak redakce posílila zpravodajství během českého předsednictví v EU nebo co přinese "superfotobanka", společný projekt ČTK a její dceřiné společnosti Profimedia.

I letos připravil tým ČTK putovní fotografickou výstavu, tentokrát o společných i oddělených dějinách Čechů a Slováků. Výstava se stala podnětem pro knihu, která je před dokončením.

Jedna z našich nejvíce se rozvíjejících služeb - videostreamy na zakázku v garanci servisu Protext ČTK - zaznamenala letos dva významné milníky. Poprvé odvysílala předvolební debatu s kandidáty na starosty městských částí Prahy zároveň v terestrickém vysílání televize Praha TV a současně i na webu a Facebooku ČTK i jednotlivých městských částí. A také poprvé vysílala do zahraničí prostřednictvím rakouské agentury APA.

ČTK v létě znovu podpořila festival Letní filmová škola v Uherském Hradišti a zorganizovala na něm novinářský workshop pro studenty vysokých škol. Budoucí novináři studující na FSV UK se od zimního semestru učí o agenturní žurnalistice přímo v historické budově ČTK. Pro střední a základní školy má Akademie ČTK speciální workshop spojený s exkurzí, pro menší děti zorganizovala znovu populární příměstský mediální tábor Zuřivý reportér.

Další novinky