Novinky

Fotoreportér ČTK Vondrouš vystavuje v Bratislavě snímky z olympiády

23.11.2022

Fotoreportér ČTK Roman Vondrouš vystavuje v bratislavské galerii Nadace Slovak Press Photo snímky z letošní olympiády v Pekingu. Výstava s názvem Peking 2022 zahrnuje 35 fotografií a ukazuje nejen sportovce a olympijská klání, ale také opatření kolem onemocnění covid-19, které hry doprovázely. Fotografická expozice v Zichyho paláci v historickém centru slovenské metropole potrvá do konce ledna příštího roku. Její konání podpořil veřejnoprávní slovenský Fond na podporu umění.

"Roman je pan fotograf. Je to jeden z mála českých fotografů, kteří mají cenu World Press Photo," řekla na vernisáži výstavy ředitelka nadace Jana Garvoldtová.

Výstava je rozdělena do dvou částí. "Ty fotky vznikly během 14 dnů. Jedna část spojuje covidové období, které bylo nezvyklé a až trošku jakoby absurdní. Připravil jsem také výběr sportovních akcí, které fotograficky pokrývám jako fotoreportér České tiskové kanceláře," řekl fotograf. Dodal, že v horském středisku během olympiády panovaly velké mrazy, což nebylo jednoduché pro sportovce ani pro fotografy.

Nejde o první výstavu Vondroušových fotografií v Bratislavě. Ve slovenské metropoli vystavoval už před devíti lety.

Vondrouš je pardubický rodák, fotoreportérem ČTK je od roku 2005. Absolvoval Institut tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě. Zvítězil v mezinárodní soutěži World Press Photo, v roce 2013 obdržel první místo v kategorii Sport. Opakovaně také uspěl v Czech Press Photo a světových žurnalistických fotosoutěžích.

Další novinky