Novinky

Czech Photo: Nejlepší novinářský snímek v listopadu 2022 je od Petráška

03.01.2023

Liberecký fotoreportér ČTK Radek Petrášek bodoval v soutěži Foto měsíce společnosti Czech Photo. Se snímkem vánočního stromu na hradě Trosky získal cenu Fotografie měsíce listopadu 2022.

"O Vánocích se každoročně změní nabídka fotografií agentury ČTK," uvedl Petrášek. "Standartní servis zahrnující snímky dokumentující události, svět politiky nebo sportu doplňují hezké záběry navozující adventní atmosféru. Již před svátky hledám nové motivy, kde by mohla taková fotografie vzniknout. Letos se díky tipu kastelánky hradu Trosky Pavlíny Suchomelové povedl tento snímek," vysvětlil fotograf, který se kromě zpravodajství věnuje i ateliérové nebo portrétní fotografie.

Stejný snímek z hradu Trosky v Českém ráji získal i druhé místo v facebookovém hlasování ČTK o nejlepší fotku měsíce listopadu.

Petrášek je externím fotoreportérem ČTK, s agenturou spolupracuje od roku 1998. Fotí především v Libereckém a částečně Středočeském kraji. Má za sebou i řadu pracovních zahraničních cest, mimo jiné fotografoval na fotbalovém Euru v Rakousku a ve Švýcarsku v roce 2008, na Mistrovství světa v atletice v Berlíně v roce 2009, na Mistrovství světa v ledním hokeji v Mannheimu a Kolíně nad Rýnem v roce 2010, na Letních olympijských hrách v Londýně v roce 2012, fotografie pořizoval třeba i na MS v klasickém lyžování ve Val di Fiemme v roce 2013.

Další novinky