Novinky

ČTK je nově členem Asociace online vydavatelů

06.01.2023

ČTK je od počátku roku 2023 členem Asociace online vydavatelů (AOV). Asociace, která nyní zastupuje dvacítku členů, prezentuje názory a stanoviska vydavatelství především online médií na fungování mediálního trhu, spoluvytváří normy ochrany autorských práv a usiluje o ochranu svobody projevu v žurnalistice a principů novinářské etiky.

"ČTK je stejně jako podobné agentury v jiných zemích specifický typ média. Jako multimediální agentura poskytuje svým klientům, především vydavatelům, širokou paletu služeb pro tvorbu obsahu - od textu, přes fotky, video, videostreamy, zprostředkovaně servis zahraničních agentur a podobně. Je tedy nutné, aby byla svým klientům nablízku, aby znala jejich problémy, jejich potřeby a dokázala na ně s předstihem reagovat. ČTK má současně zájem na tom, aby spolu vydavatelé spolupracovali v těch oblastech, kde mají společné zájmy," uvedl generální ředitel ČTK Jiří Majstr.

Členy asociace jsou například vydavatelství Economia a Deník N, deník Forum24, zpravodajský web Info.cz, Echo24, Drbna nebo Hlídací pes.

ČTK má svého zástupce také v Unii vydavatelů, která hájení profesionální zájmy vydavatelů, poskytovatelů internetových obsahů a pracovníků ve sdělovacích prostředcích. Generální ředitel ČTK Majstr je od ledna členem správní rady unie.

Zástupci ČTK jsou také ve Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR), které zastupuje internetové vydavatele, obchodníky a agentury. Ředitel pro strategii a rozvoj ČTK Jaroslav Kábele je člen výkonné rady, zástupce obchodního ředitele Jan Vavrušák zastává ve SPIRu funkci předsedy Komise samoregulátora obsahu na internetu.

V mezinárodních organizacích je ČTK dlouholetým členem celosvětového sdružení tiskových agentur MINDS International. Od loňského podzimu je členem vedení MINDS technický ředitel ČTK Jan Kodera. Národní agentura je aktivním také v Evropské alianci tiskových agentur (EANA), v minulých letech byli zástupci ČTK součástí vedení EANA.

Další novinky