Novinky

V soutěži o nejlepší sportovní fotografii bodovali i Vondrouš a Deml z ČTK

25.01.2023

V soutěži o nejlepší sportovní fotografii roku 2022 bodovali i dva fotoreportéři ČTK Roman Vondrouš a Ondřej Deml. Fotografické klání vyhrál volný fotograf Petr Slavík, který uspěl se sérií nazvanou Světový pohár v biatlonu 2021-22. Pořádající Klub sportovních novinářů (KSN) vyhlásil výsledky na vernisáži v pražské galerii Czech Photo Centre, kde budou nejlepší sportovní snímky vystaveny do 5. března.

Vondrouš vyhrál kategorii Sport a covid za sérii snímků Věrní fanoušci. Stříbro si pak odnesl za fotografii Faul v kategorii Kolektivní sporty a za fotku Zlatá olympijská jízda Ester Ledecké v kategorii Individuální sporty. Ve stejné kategorii obsadil třetí místo Ondřej Deml se snímkem Vltava.

Vondrouš bodoval ještě v kategorii Série, kde se souborem Olympijský biatlon získal druhou příčku.

Soutěžní přehlídka navazuje na výstavu 100 nejlepších sportovních fotografií roku, kterou pořádal Klub fotoreportérů při Svazu československých novinářů v letech 1971–1988, a na následné soutěžní i nesoutěžní přehlídky pořádané KSN. Naposledy se konala před třemi lety, pak sportovní činnost i fotografování omezila nařízení spojená s pandemií covidu-19. Letos se KSN k anketě vrátil a na výstavě představil nejlepší fotografie svých členů za tři "koronavirové" roky. Do soutěže, která zahrnuje snímky členů KSN za roky 2020 až 2022, se přihlásilo 42 autorů s celkem 501 fotografiemi.

Další novinky