Novinky

Novým ředitelem strategie a rozvoje ČTK bude Petr Orálek

03.05.2023

Novým ředitelem strategie a rozvoje ČTK se od 1. září stane současný výkonný ředitel Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky (NFNZ) Petr Orálek. Stane se tak nástupcem Jaroslava Kábeleho, který se 12. června ujme funkce generálního ředitele národní zpravodajské agentury.

"S Petrem jsme pracovali v Četce už na začátku 90. let a poté jsme se potkali na jednom patře v editorské místnosti deníku MF DNES. Vždy jsme přemýšleli dost podobně a já velmi oceňuji, že se Petr dostal až do vysokých funkcí ve významných vydavatelstvích a posléze v NFNZ," uvedl Kábele. "Obzvlášť v pozici obchodního ředitele získal zkušenosti a kontakty, které se mu budou při shánění nových příležitostí v Centru speciálních služeb ČTK náramně hodit. Jsem proto rád, že bude mým nástupcem," řekl Kábele.

"V ČTK jsem začínal, prošel jsem pak řadou pozic v novinářské, ale i obchodní části různých vydavatelství. Jsem rád, že mohu svými zkušenostmi Četce vrátit, co jsem se tam na začátku naučil. A pomoci jí v tom, aby byla soběstačná a mohla dál poskytovat nezávislé kvalitní zpravodajství," řekl Orálek.

Petr Orálek (1967) vystudoval obor finance na Vysoké škole ekonomické v Praze. V ekonomické redakci ČTK začal pracovat v roce 1990, poté přešel do MF DNES, kde působil nejprve v ekonomické redakci a poté jako zástupce šéfredaktora. V roce 2011 přešel do vydavatelství Economia a působil jako zástupce šéfredaktora Hospodářských novin. Posléze se stal ředitelem speciálních obsahových projektů a nakonec obchodním ředitelem. V roce 2019 z Economie odešel a začal se věnovat vlastním projektům. Od května 2022 vedl ve funkci výkonného ředitele Nadační fond nezávislé žurnalistiky, po zvolení Jaroslava Kábeleho generálním ředitelem ČTK přijal jeho nabídku na funkci ředitele strategie a rozvoje ČTK.

Další novinky