Novinky

Akademii ČTK obsadí o prázdninách děti a příměstský tábor Zuřivý reportér

24.07.2023

Akademii ČTK obsadí i letos o prázdniny děti. Už potřetí se tu koná příměstský mediální tábor Zuřivý reportér. Ve třech turnusech se na něm vystřídají na čtyři desítky zvídavých dětí a puberťáků. Čekají je dny plné novinářské práce, ale i poučení a legrace. Budou psát zpravodajské texty, rozhovory a reportáže, natáčet audia i videa, fotit. K tomu také sportovat, malovat, tančit - zkrátka se bavit. První turnus se konal v červenci, zbývající dva se uskuteční na konci srpna.

Malí novináři si v červencovém týdnu vyzkoušeli, jak se točí rozhovor o umění s ředitelkou Divadla Ponec Yvonou Kreuzmannovou a mluvčím Inkubátoru Krenovka Martinem Krškou, v pražské zoo zpovídali vrchního chovatele primátů Martina Vojáčka, na hřišti Eagles Praha se jim před mikrofon a televizní kameru postavil kapitán baseballové reprezentace Petr Zýma.

„Děti si vyzkoušely nejen audio a video rozhovory, ale v Czech Photo Centru pod vedením profíka také fotografovali nebo se na improvizované tiskové konferenci na Policejním prezidiu vžily do rolí tiskových mluvčích policie, záchranky a hasičů. K tomu psaly zpravodajské a reportážní texty. Dnes už všichni malí reportéři vědí, že zpravodajský titulek by měl obsahovat sloveso,“ přiblížila program tábora ředitelka Akademie ČTK Martina Vašíčková, která celý program vymýšlí a tábor vede.

Akce je určena dětem od sedmi do 12 let, jeden turnus je pro mládež od 13 do 17 let. „Puberťácký turnus je novinka, účastníci prvních příměšťáků nám odrostli a přitom psali, že by stejně chtěli znovu přijít. Tak jsem zkusila vymyslet i něco pro starší. Bude tam navíc třeba politika nebo bezpečnost na sociálních sítích,“ prozradila Vašíčková.

Podrobnější program prvního turnusu je popsán na blogu Akademie ČTK, zájemci najdou více informací a fotografií také na akademickém Facebooku.

Další novinky