Infobanka

Česká tisková kancelář - ČTKNovinky

Výstava Prezident Václav Havel se stěhuje do Zlína

07.05.2013

Výstava fotografií ČTK s názvem Prezident Václav Havel znovu ožívá, tentokrát ve Zlíně, v rámci festivalu Zlínské jaro. V prostorách zlínského zámku bude slavnostně zahájena ve státní svátek 8. května.

K vidění bude kompletní výstava, tedy téměř stovka fotografií z let 1988 – 2011, zachycujících Václava Havla jako dramatika, disidenta, prezidenta, umělce i občana. Snímky 24 českých fotografů, kteří uplynulých více než 20 let pracovali jako fotoreportéři agentury ČTK, nechávají diváka pohlédnout na scénu velké politiky i do Havlova soukromí bez obvyklého patosu, s mírnou nadsázkou a vtipem.

V archivu ČTK je dnes více než 14.000 Havlových fotografií. Jde patrně o největší a nejucelenější kolekci Havlových prezidentských fotografií na světě.

„Jsme samozřejmě velmi rádi, že můžeme výstavu představit ve Zlíně,“ řekl šéfredaktor Fotobanky ČTK Petr Mlch. „Doufáme, že se bude líbit stejně jako návštěvníkům Staroměstské radnice v Praze, Letiště Václava Havla a londýnského velvyslanectví, kde byla instalována v loňském roce,“ dodal.

Výstava bude otevřená do 31. května 2013

www.ctk.cz/vystava-prezident-vaclav-havel/
www.zlinskejaro.cz

Další novinky

Newsletter ČTK