Novinky

Okamžiky sametové revoluce míří na LFŠ v Uh. Hradišti

23.07.2019

První verze fotografické výstavy ČTK Okamžiky sametové revoluce, která zachycuje velké i malé události revolučního dění na konci roku 1989, míří do Uherského Hradiště. Od pátku 26. července bude až do 20. září k vidění na tamním Palackého náměstí. Podívejte se na fotky z dnešní kompletace výstavních panelů před jejich odjezdem z Prahy.

Výstava Okamžiky sametové revoluce volně navazuje na loňskou výstavu Okamžiky století, kterou ČTK připravila ze svého bohatého fotoarchivu ke stému výročí založení Československa. Pro 30. výročí sametové revoluce ale národní tisková agentura výstavu sestavila nejen z vlastních fondů, ale i z fotografií ze soukromých a muzejních sbírek z celé republiky. Fotografie zachycují nejen revoluční dny, ale i týdny a měsíce, které pádu komunismu v Československu předcházely a které po něm následovaly.

Vernisáž se uskuteční v rámci doprovodného programu festivalu Letní filmová škola ve středu 31. července v 18:00 na Palackého náměstí. Konečná verze výstavy bude k vidění v listopadu 2019 v centru Prahy. Až do konce září pokračuje sbírka snímků od veřejnosti. Více informací na stránkách www.okamzikysametu.cz

Další novinky