Novinky

Akademie ČTK nabízí nový kurz o právu v PR a na sociálních sítích

20.01.2021

O autorském právu, ochraně značky i osobnosti nebo o tom, jak se bránit před pomluvami konkurence či influencerů, bude v Akademii ČTK přednášet advokátka Petra Dolejšová. Nový kurz s názvem "Právo v PR a na sociálních sítích – prakticky a bez paragrafů" bude mít premiéru 25. ledna. Další je plánovaný na začátek března. Kvůli epidemické situaci se zatím kurz bude konat on-line.

"Celé školení je stavěno na příkladech, které "lovím" z aktuálních mediálních kauz nebo pokud mám k dispozici seznam účastníků dopředu, nachystám si je přímo na nich a jejich počinech," přiblížila náplň kurzu lektorka a právnička, která před lety spoluzaložila advokátní kancelář eLegal. V loňském roce přešla na volnou nohu, aby se mohla více věnovat školením a přednáškám.

Dolejšová se ve svých kurzech specializuje na marketingové a mediální právo a ochranu osobnosti. Za svou praxi proškolila přes 12 tisíc marketérů, PR mágů a začínajících i zkušených podnikatelů. Její semináře jsou svižné, plné vtipu a konkrétních příkladů z praxe.

"Petra bourá představu o nudných právnících v kravatách. Její semináře bývají nabité fakty, přednes má spontánní a živý. Chytne vás od první minuty," zdůvodnil ředitel Akademie ČTK Jiří Chrást výběr lektorky.

Na celodenním kurzu se zájemci dozvědí více o autorském právu i o omylech, které kolem něj panují. Zjistí, jaké jsou možnosti obrany proti polopravdám z úst konkurence, influencerů, médií, státních i neziskových organizací. Na kurzu se probírají i specifika a výjimky pro novináře nebo zakázaná témata v reklamních kampaních.

Více o kurzu prozradila Petra Dolejšová v podcastu Četkast Pro Business, který je k poslechu v aplikacích Spotify a Apple Podcasts . Podrobnosti a přihlášky také na webu Akademie ČTK.

Další novinky