Novinky

Vondroušův snímek fanoušků Bohemky bodoval v soutěži Istanbul Photo Awards

12.05.2021

Fotoreportér ČTK Roman Vondrouš opět bodoval mezi světovými fotografy. V mezinárodní soutěži Istanbul Photo Awards získal první cenu v kategorii Sport. Zaujal snímkem fanoušků Bohemians Praha 1905, kteří kvůli covidovým omezením sledovali zápasy svého týmu ze žebříků u zdi vršovického stadionu.

Fanouškovská fotosérie z Bohemky už získala počátkem letošního roku první cenu v kategorii sportovní série v soutěži Pictures of the Year International (POYi) a bodovala také u Mezinárodní asociace sportovních novinářů (AIPS), kde získala druhé místo v kategorii Fotografický soubor.

Istanbul Photo Awards je mezinárodní fotografická soutěž pořádaná tureckou agenturou Anadolu, která letos slaví 100. výročí založení. Cílem soutěže je nabídnout další pohled do sféry zpravodajské fotografie a podpořit tvrdou práci a obětavost zpravodajských fotografů po celém světě. Za sedm let se do soutěže přihlásilo asi 12.000 fotografů.

V letošním ročníku bodovala za Českou republiku také fotografka Českého olympijského výboru Barbora Reichová. Obsadila druhé místo v kategorii Sportovní série za soubor Nezlomní olympionici. Zachytila v něm české sportovce, jak se v době pandemie připravují v komplikovaných podmínkách na olympijské hry.

Další novinky