Novinky

Akademie ČTK se vrací k prezenční výuce, některé webináře ale zůstanou

09.06.2021

Po osmi měsících distanční výuky se Akademie ČTK vrací k prezenčním školením a mediálním tréninkům. On-linové semináře, na které přešla počátkem října loňského roku kvůli pandemii koronaviru, ale úplně neopouští. Kurzy jako Krizová komunikace nebo Jak na Twitter bude i dál nabízet v distanční podobě. Pokračují také on-line workshopy pro školy.

"Moc rádi se opět vracíme do učebny. Chceme ale také vyjít vstříc lidem, pro které je cesta do Prahy komplikovaná nebo časově náročná," uvedl ředitel Akademie ČTK Jiří Chrást, kterému kontakt s lidmi a živé diskuse už velmi chyběly.

Do učebny v Opletalově ulici se na čas přesouvá i oblíbený mediální trénink Člověk před mikrofonem a kamerou. "Během koronavirových uzávěr se z učebny Akademii ČTK stalo multimediální studio, odkud se živě vysílaly tiskové konference, moderovaly on-line prezentace, natáčeli jsme zde podcasty. Televizní studio chceme nyní využít i pro naše mediální tréninky," doplnila koordinátorka Akademie ČTK Martina Vašíčková. První mediální trénink se zde konal 4. června.

Do letních prázdnin čekají zájemce tři prezenční kurzy a dva on-line semináře. Kromě toho nabízí Akademie ČTK dál i on-line workshop "Továrna na zprávy aneb Jak funguje ČTK", který je určen žákům základních a středních škol. Na dvouhodinovém semináři se žáci dozvědí, jak funguje tisková agentura, jak v ní vznikají zprávy, proč jsou důležité zdroje nebo jak rozeznat objektivní zprávy od názorů, polopravd a výmyslů. Workshopy původně nahradily exkurze, které musela Akademie ČTK kvůli protiepidemickým opatřením zrušit. Nyní se k exkurzím opět vrací. Od podzimu se obnoví i seminář pro učitele "Jak vzniká zpráva", který má akreditaci MŠMT.

Mediální a vzdělávací kurzy nabízí Akademie ČTK od roku 2009. Semináře i webináře jsou určeny jednotlivcům, ale mohou je objednávat i firmy pro své zaměstnance nebo různá sdružení či spolky pro své členy. Pokud má zájemce specifické požadavky, je možné vytvořit individuální off i on-line kurz na míru. Více o kurzech je na webu Akademie ČTK.

Další novinky