Novinky

Novou ředitelkou Akademie ČTK je bývalá zpravodajka Martina Vašíčková

03.08.2021

Novou ředitelkou Akademie ČTK je od srpna Martina Vašíčková. Ve funkci střídá dosavadního ředitele a zakladatele vzdělávací instituce ČTK Jiřího Chrásta, který po 40 letech končí svou profesní kariéru na plný úvazek. S Akademií ČTK ale bude nadále spolupracovat, povede kurzy o psaní tiskových zpráv, o češtině nebo mediální trénink Člověk před mikrofonem a kamerou.

Vašíčková pracuje v ČTK od roku 2001, nejprve jako redaktorka v domácí, od roku 2004 v zahraniční redakci. V letech 2004 až 2007 působila jako zpravodajka ČTK v Rusku a zemích bývalého sovětského bloku. Během mateřské dovolené spolupracovala s redakcí zpravodajství na zkrácený úvazek, v letech 2013 až 2019 žila s rodinou v Bruselu, kde vedla výtvarný ateliér. Od roku 2019 koordinovala činnost Akademie ČTK, kde se zaměřovala na mediální výchovu a rozšiřování spolupráce se školami. V současnosti je také tiskovou mluvčí ČTK.

Jako ředitelka hodlá nejen navázat na stávající kvalitní renomé Akademie ČTK, ale také ji dál rozvíjet. Zaměří se proto například na posílení a nové formy spolupráce se školami a univerzitami, nové formy mediálního vzdělávání, ráda by přilákala další kvalitní lektory či rozšířila nabídku oblíbených on-line kurzů.

Akademii ČTK chce zviditelnit širšímu publiku, zaměří se tak např. na organizaci debat, natáčení podcastů, plánuje také efektivní a nové cesty propagace kurzů.

Akademie ČTK je součástí národní tiskové agentury, její nezpravodajské části. Nabízí mediální tréninky a vzdělávací kurzy jednotlivcům i firmám a to v prezenční i internetové formě, v pražské centrále ČTK v Opletalově ulici, v rozhlasovém a televizním studiu Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, ale i v regionech nebo podle přání klienta. Vzdělávací centrum využívá znalostí a zkušeností novinářů a fotoreportérů ČTK i expertů z různých oborů, například advokátů, komunikačních stratégů nebo odborníků na sociální sítě.

Další novinky