Novinky

Olympijská výstava ČTK se přesunula do pražského parku na Pankráci

14.04.2022

Fotografická výstava ČTK Olympijské okamžiky, která mapuje historii československé a české účasti na letních i zimních olympijských hrách, je vystavena v Centrálním parku Pankrác v Praze 4. Jde o sedmou zastávku putovní venkovní výstavy. V hlavním městě už se expozice představila počátkem roku v ulici Na Příkopě, v květnu se bude stěhovat ještě na korzo v Nových Butovicích.

Výstava nabízí 152 velkoformátových fotografií. Vedle historických snímků jsou na ní i fotografie s úspěchy českých sportovců na poslední letní olympiádě v Tokiu i po nedávných zimních hrách v Pekingu.

Na výstavě se autorsky podíleli bývalý dlouholetý vedoucí sportovní redakce ČTK Ladislav Josef, který se jako reportér zúčastnil šesti olympiád a na několika hrách byl i mluvčím národní olympijské výpravy. Spolupracoval na ní s šéfredaktorkou zpravodajství ČTK Radkou Matesovou Markovou a šéfredaktorem Fotobanky ČTK Petrem Mlchem, kteří se jako autoři podíleli i na předchozích venkovních fotografických expozicích ČTK.

Snímky vystavené na panelech pochází především z bohatého fotografického archivu národní tiskové agentury, ale také z dalších zdrojů. V rámci výstavy vznikly i speciální díly podcastu Četkast z rozhovorů s olympijskými medailisty a dalšími účastníky olympiád. Odkazy na ně jsou prostřednictvím QR kódů přímo na výstavních panelech. K výstavě ČTK opět připravila i materiály pro školy.

Výstava je putovní – po premiéře v Uherském Hradišti loni v létě se představila v Šumperku, Brně, Praze, Vrchlabí a Kopřivnici. Od 20. května bude ještě k vidění na korzu v Nových Butovicích před galerií Czech Photo Centre.

Více o výstavě také na webu výstavy.

Další novinky