Novinky

ČTK startuje podcastový speciál Četkast na Filmovce

26.07.2022

ČTK spolu s Letní filmovou školou (LFŠ) v Uherském Hradišti připravují i letos sérii podcastů Četkast na Filmovce. Podcasty, které přiblíží dění na filmovém festivalu a jeho hosty, připravují novináři ČTK spolu se studenty, co se zúčastní četkařského novinářského workshopu. LFŠ začne ve slovácké metropoli 29. července.

Ještě před slavnostním zahájením usedli k podcastovým mikrofonům programoví ředitelé Filmovky Iva Hejlíčková a Jan Jílek. Zpovídali je šéfredaktorka zpravodajství ČTK Radka Matesová Marková a její zástupce Zdeněk Fučík. V podcastu mluvili o domácích i zahraničních hostech festivalu, o filmových premiérách, retrospektivách i reprízách a vypíchli také to nejlepší z doprovodného programu.

Rozhovor je už nyní dostupný na podcastových aplikacích Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts a na webu podcasty.cz, kde budou vycházet i další díly Četkastu natočené většinou přímo na festivalu.

Mezi hosty Četkastu na Filmovce bude například také režisérka Olga Sommerová, jejíž celovečerní dokument o Michalu Kocábovi zahájí letošní festival. K mikrofonu by měla přijít i režisérka, animátorka a pedagožka Michaela Pavlátová, herečka a moderátorka Simona Babčáková nebo její herecký kolega Ondřej Vetchý, který na festivalu obdrží Výroční cenu pořádající Asociace českých filmových klubů.

ČTK chystá pro festival také fotografickou výstavu, která bude věnovaná 30. výročí rozpadu Československa a vzniku dvou nových národních států. Podcastový speciál o výstavě vyjde v pátek 29. července. Autoři expozice Radka Matesová Marková a šéf Fotobanky ČTK Petr Mlch v něm prozradí, jak výstava vznikala a co všechno je na ní možné zhlédnout. Expozice s názvem Česko/slovenské okamžiky bude mít v Hradišti vernisáž 2. srpna.

Další novinky