Novinky

Jarní newsletter ČTK shrnuje volbu nového ředitele ČTK i prezidentské volby

11.04.2023

V jarním newsletteru ČTK shrnujeme nejdůležitější firemní události za posledních pár měsíců. Dozvíte se jméno nového generálního ředitele, kterým bude Jaroslav Kábele, dosavadní ředitel pro strategii a rozvoj agentury. Rada ČTK ho zvolila 21. března. V newsletteru přinášíme i rozhovor se zvoleným kandidátem.

Přečíst si můžete o putovní fotografické výstavě ČTK Česko/slovenské okamžiky, která se v únoru přestěhovala na Slovensko. Na své první zahraniční cestě si ji v Bratislavě prohlédl i český prezident Petr Pavel s manželkou, počátkem dubna ji v Trenčíně navštívili i premiéři Česka a Slovenska Petr Fiala a Eduard Heger.

Jedním z hlavních témat zpravodajství posledních měsíců byly prezidentské volby. V lednu, kdy vyvrcholila předvolební kampaň a konala se obě kola prezidentských voleb, vydala ČTK na toto téma bezmála tisícovku zpráv, přes 500 headlinů a na 2000 snímků svých fotoreportérů z Prahy i krajů. Většina snímků vycházela v režimu FASTPIX, kdy editoři případné úpravy provádějí až dodatečně ve fotobance – ke klientům vysílaného servisu tak snímky putují nejkratší možnou cestou rovnou od fotoreportérů ČTK se základními metadaty.

V listopadu se znovu na Ukrajinu vydala četkařská reportérská dvojice Iveta Polochová a Ondřej Deml. Fotoreportéři Roman Vondrouš, David Taneček a Ondřej Deml bodovali v Czech Press Photo.

V newsletteru si přečtete také o novinkách z Akademie ČTK, která v zimním i letním semestru pokračuje ve výuce studentů žurnalistiky Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Novým projektem byla na přelomu roku série novinářských seminářů o fact-checkingu. A největší zprávou pro Akademii byl letos její nový web.

Další novinky