Novinky

Václav Šálek bodoval v soutěži Foto měsíce společnosti Czech Photo

26.05.2023

Nejlepší novinářskou fotkou měsíce dubna podle společnosti Czech Photo je snímek jihomoravského fotoreportéra ČTK Václava Šálka nazvaný Selfie. Fotografie vznikla na výstavě hospodářských zvířat v Brně. Studentka zemědělské školy, která měla na starosti vystavený skot, využila chvíle klidu k nezvyklému selfie s krávou. Snímek vyhrál i facebookové hlasování o nejlepší dubnovou fotku ČTK.

"V dnešní digitální době, kdy se všichni fotí s rodinou a kamarády, dělají selfie s celebritami či politiky, studentka zamířila svůj telefon na odpočívající dobytče a zvíře jí ještě ochotně zapózovalo. Okamžik, který stál za zachycení, se mi naskytl 22. dubna 2023 na Národní výstavě hospodářských zvířat, Národní výstavě myslivosti a Mezinárodním veletrhu pro živočišnou výrobu Animal Tech v Brně," vysvětlil vznik snímku Šálek.

Břeclavský fotograf Šálek se narodil v roce 1973. Fotoaparátu se poprvé chopil v jedenácti letech. Během studia břeclavského gymnázia se stal nejmladším členem břeclavského Fotoklubu, se kterým pravidelně vystavoval a zúčastňoval se fotografických soutěží. Zpravodajské a reportážní fotografii se věnuje od roku 1993. V roce 1999 zakotvil jako stálý fotograf deníku Rovnost. Od roku 2002 jsou jeho snímky k vidění s logem agentury ČTK. Každodenně přináší médiím reportáže z významných akcí z kultury, politiky, sportu či aktuálních událostí v Jihomoravském kraji, případně ze Slovenska.

Jako kmenový fotograf ČTK vydal přes 80.000 snímků z domova i zahraničí. K 20. výročí práce v agentuře zorganizoval retrospektivní výstavu, která putuje především po moravských městech, vystavena ale byla i v Senátu.

Další novinky