Novinky

Zpravodajkou ČTK v Bruselu bude od září Tereza Šupová

02.06.2023

Redaktorka zahraniční redakce České tiskové kanceláře (ČTK) Tereza Šupová bude od září 2023 stálou zpravodajkou národní zpravodajské agentury v Bruselu. Vystřídá Petra Kupce, který byl bruselským zpravodajem ČTK poslední čtyři roky a kromě jiného zpravodajsky pokrýval i české předsednictví EU v druhé polovině roku 2022.

Tereza Šupová pracuje v ČTK od roku 2013, předtím působila 12 let jako reportérka a editorka v Lidových novinách. Vystudovala práva, bulharštinu a chorvatštinu na Univerzitě Karlově, domluví se anglicky, francouzsky a italsky, učila se také hebrejsky a arabsky. Vedle zahraničního agenturního zpravodajství se specializuje na rozhovory, spolupracuje také s časopisem Reportér. Společně s Adélou Dražanovou vydala v roce 2021 knihu rozhovorů o moderní historii a současné politické situaci Běloruska s názvem Bělorusko na cestě ke svobodě.

“Tereza je jednou z nejzkušenějších a nejlepších novinářek nejen v ČTK, ale v českých médiích vůbec. Jsem moc ráda, že přijala nabídku stát se stálou zpravodajkou v Bruselu. Přeju jí na novém místě hodně štěstí a hlavně sil, protože tento post je nejen zajímavý, ale z novinářského hlediska i velmi náročný,” uvedla šéfredaktorka zpravodajství ČTK Radka Matesová Marková.

Její předchůdce Petr Kupec se vrací do zahraniční redakce ČTK v Praze. “Děkuji Petrovi za skvělý výkon. Během svého bruselského působení se musel profesionálně ´popasovat´ s covidovou pandemií následovanou důsledky války na Ukrajině a souběžným českým předsednictvím EU,” připomněla šéfredaktorka.

Další novinky