Novinky

Zpravodajství ČTK o britském referendu

22.06.2016

ČTK se připravuje na referendum o setrvání Británie v EU, které se uskuteční ve čtvrtek 23. června. Do dnešního dne jsme vydali zhruba 400 zpráv a analytických materiálů. Dění před referendem i vlastní hlasování sleduje na místě náš zvláštní zpravodaj Stanislav Mundil. Jeho materiály můžete vidět zde.

Vydali jsme mimo jiné profily, které shrnují milníky ve vývoji vzájemných vztahů Británie a EU, názory různých osobností na setrvání Británie v unii, základní údaje o referendech, otázky a odpovědi k plebiscitu, tedy třeba proč chce Británie odejít z EU, co to znamená, Cameronova smlouva s EU a podobně, základní údaje o organizaci referenda, možné dopady v Británii a v EU, profilový materiál představující kampaně pro a proti brexitu, srovnání argumentů obou stran podle témat nebo popisující možné scénáře po případném schválení brexitu.

Pro odběratele ČTK připravila rovněž internetový on-line přenos. Začne v den hlasování, tedy ve čtvrtek 23. června zhruba v 08:00 SELČ a poběží nepřetržitě až do pátečního večera. Využijí ho kolegové v redakcích České televize, Českého rozhlasu, zpravodajského portálu iDNES.cz, webu týdeníku Euro, na stránkách Eurozprávy.cz, Investiční web.cz, Svobodné fórum.cz nebo na slovenském webu Pravda.sk. On-line přenos budou moci čtenáři sledovat také na zpravodajském portálu ČTK – České noviny.cz.

Pro odběratele jsme připravili k tématu ilustrační GRAFIKY – například schéma scénáře takzvaného brexitu, mapu s ilustrací toho, jaké následky by se mohly objevit po odchodu Británie z EU, nebo grafiku s vývojem postojů veřejnosti na setrvání Británie v evropské osmadvacítce.

Na pátek po skončení hlasování připravujeme kromě průběžného zpravodajství a ohlasů rovněž aktualizované profilové materiály o milnících vztahů EU-Británie, milnících EU, milnících Británie, o referendech v různých zemích o EU a o vystupování z unie.

V případě, že zvítězí příznivci odchodu země z EU, vyjde i PROFIL údajů o dopadech brexitu v různých sférách, PROFIL základních údajů o proceduře opuštění EU a PROFIL o česko-britských hospodářských vztazích a možných dopadech na různé části české ekonomiky.

Jan Weisser
Tiskový mluvčí
602 632 170, mluvci@ctk.cz

Další novinky