Novinky

Odstartovala olympiáda – svátek sportovních novinářů

08.08.2016

Začaly letní olympijské hry - nejvýznamnější sportovní událost letošního roku. Svátek všech fanoušků znamená obrovský nápor na práci sportovních novinářů a fotografů.

Od pátečního zahájení olympiády do pondělního rána ČTK vydala o dění v Riu bezmála čtyři stovky zpráv a více než tisíc fotek. Kvůli časovému posunu jsme museli lépe rozprostřít síly do tří směn a posílit zejména noční provoz, protože hodně soutěží v Riu vrcholí až po půlnoci středoevropského času.

Dva zpravodajové a jeden fotoreportér z dějiště her posílají materiály, ve kterých se především snaží zachytit a fanouškům zprostředkovat výkony českých sportovců, jejich pocity před startem, radost z úspěchů, či zklamání při nezdarech.

Ukázku zpráv k olympiádě naleznete zde.

Výběr fotografií si můžete prohlédnout na webu Českých novin.

ČTK pro své klienty i letos připravila speciální widget. Interaktivní grafický přehled toho nejdůležitějšího z olympiády. Čtenáři v něm na jednom místě najdou přehled programu, výsledků, statistiky nebo třeba to, ve které disciplíně se v nejbližší době objeví některý z českých sportovců. Widget může vidět zde.

Jan Weisser
Tiskový mluvčí
602 632 170, mluvci@ctk.cz

Další novinky