Novinky

Olympijské hry očima sportovní redakce

23.08.2016

Nejsou to jen sportovci, kdo předvádí na olympijských hrách výkony na hranici lidských možností. Stále větší nároky jsou kladeny i na sportovní novináře, tedy redaktory a fotografy. Jak se s nároky naši zpravodajové vypořádali a jakých dosahovali výkonů?

Během her sportovní redakce pracovala v nepřetržitém provozu, hodně zpráv bylo vydáno vzhledem k časovému posunu až po půlnoci.

Za sedmnáct dní jsme vydali 2856 olympijských zpráv. To bylo asi o 300 více než při minulé olympiádě v Londýně. Přímo v Riu jsme měli dva zpravodaje. Každý z nich vydal v průměru deset zpráv denně. Jejich hlavní náplní byly rozhovory a zajímavosti z české výpravy. Přímo v Českém domě, kde to umožňovala vysílací práva, navíc redaktoři natáčeli audia a videa.

„Podařilo se zvýšit dynamiku zpravodajství výrazně větším počtem headlinů, takže první informace i v méně důležitých disciplínách šly ke klientům rychle,“ hodnotí práci našich redaktorů Ladislav Josef, vedoucí sportovní redakce.

Servis obsahoval i hodně příběhů, které produkci obohacují a jsou zajímavé i pro ty, které sport „až tak moc nebere“.

Nebyli to jen zpravodajové, kteří dění na olympijských hrách sledovali. Téměř limitní výkony podávali i fotoreportéři. Od 5. do 22. srpna jsme vydali 6 593 fotek. To je v průměru 390 fotografií za den. Při olympijských hrách v Londýně jsme vydali 4 036 fotek. Dalších více než 250 snímků bylo z odletů a příletů české výpravy, olympijských parků a dalších akcí.

Fotograf ČTK Vít Šimánek, který byl přímo v Riu, stihl za dva týdny udělat více než 30 fotoreportáží. Zachycovaly dění na sportovních soutěží, zákulisí vesnice, Český dům nebo tréninky českých sportovců. Bohužel jeho práci přerušilo zranění při dopravní nehodě. Přesto stačil za dva týdny vydat téměř 400 fotek, což byl s ohledem na dopravní situaci a vzdálenosti sportovišť ohromný výkon.

Jan Weisser
Tiskový mluvčí
602 632 170, mluvci@ctk.cz

Další novinky