Novinky

Krajské a senátní volby zaměstnaly většinu redaktorů ČTK

10.10.2016

Krajské volby a první část senátních voleb o víkendu od 7. do 9. října zaměstnaly většinu zpravodajů a editorů centrální a krajské redakce ČTK, velký nápor práce měly i redakce dokumentační, fotooddělení a editoři multimédií.

Hlavní část zpravodajství připadla na sobotní odpoledne a večer, kdy Český statistický úřad postupně zveřejňoval výsledky voleb. ČTK je průběžně vydávala a analyzovala, reportéři ve volebních štábech souběžně zpracovávali nejčerstvější ohlasy. Volební místnosti se uzavřely ve 14:00 a už za dvě hodiny byla sečtena asi polovina okrsků. První rozhodnutý výsledek v krajích byl znám v 16:58 (Zlínský kraj), poté následoval velmi překotný vývoj, kdy během jedné hodiny ČTK vydala přes 70 headlinů a zpráv a mezi 18:00 – 20:00 dokonce přes 200.

Velký pracovní nápor pokračoval i v další dvou hodinách, když vyšlo cca 160 headlinů a zpráv. Celkově od pátku do neděle, kdy začala povolební vyjednávání, vydala ČTK o volbách, výsledcích, ohlasech a prvních vyjednáváních 250 headlinů a 354 zpráv, které doplnilo 45 profilových materiálů.

V obrazovém servisu ČTK vyšlo k volbám za uplynulé tři dny přes 400 fotografií. Z toho přes 30 snímků bylo součástí nové služby WEBFOTO, kdy fotoreportéři vysílají první rychlý snímek z akce bez úprav přímo do redakčních systémů klientů. ČTK vydala rovněž 100 volebních audiozáznamů a 21 infografik.

Reportéři a kameramani připravili z voleb také 21 videoreportáží, jakož i dva živé videopřenosy ze dvou volebních štábů (ANO a ČSSD). Po tři dny byl v rámci služby ČTK Live k dispozici i volební liveblog, který měly na svých stránkách umístěny například zpravodajské weby Českého rozhlasu a Euro.cz.

Jan Weisser
Tiskový mluvčí
602 632 170, mluvci@ctk.cz

Další novinky