Novinky

Prezidentské volby v USA se blíží. Co chystá ČTK?

03.11.2016

Už jen několik dní zbývá do amerických prezidentských voleb. Jedna z nejsledovanějších světových událostí letošního roku se uskuteční v úterý 8. listopadu. Kvůli časovému posunu ale bude to nejzajímavější, tedy výsledky klání o Bílý dům, vycházet od středečních brzkých ranních hodin středoevropského času.

Tento týden vydává zejména zahraniční redakce ČTK spoustu širších tematických materiálů, včetně profilových, rozebírajících šance obou kandidátů na zvolení, rekapitulaci kampaně i možné scénáře dalšího vývoje v případě, že vyhraje republikánský kandidát Donald Trump, nebo jeho demokratická vyzývatelka Hillary Clintonová. V servisu je k dispozici bohatý fotografický servis agentury AP, videa agentury AFP i infografiky vlastní produkce.

Hlavní část zpravodajství připadne na noc z 8. na 9. listopadu, kdy tým redaktorů bude průběžně vydávat textové a obrazové zpravodajství o průběhu sčítání výsledků. Během celého středečního dne pak ČTK přinese bohaté ohlasy z domova i ze světa, profilové a analytické materiály vztahující se k výsledkům voleb i různé zajímavosti. K dispozici klientům bude opět infografika i video, počítáme i s audiozáznamy českých ohlasů.

Kromě klasického servisu nabízí ČTK i liveblog (ČTK Live), který si mohou internetová média umístit na své stránky. Tento live přenos, který si již objednala mnohá média z České republiky i ze Slovenska, poběží nonstop více než 30 hodin. Srovnatelně dlouhý nepřerušovaný přenos ČTK letos připravila například při červnovém referendu o vystoupení Británie z EU.

Další novinky