Novinky

ČTK je součástí konsorcia zpravodajských agentur vedeného norskou NTB, které získalo grant v programu Google

21.11.2016

Cílem společného projektu NTB, ČTK, polské PAP, finské STT a švédské STT podporovaného sdružením předních světových zpravodajských agentur MINDS International je zefektivnit získávání, tvorbu, distribuci a využívání sportovních dat.

Nová platforma by mohla být základem systému pro spolupráci a výměnu dat mezi evropskými médii. Grant je součástí iniciativy Google na na podporu digitálních médií (DNI).

Nyní pracují zpravodajské agentury se sportovními daty každá zvlášť na vlastním národním trhu. Nová platforma jim umožní snížit pracovní zátěž, omezit ruční vkládání dat, rozšířit a efektivněji plánovat pokrytí soutěží, sdílet úsilí i náklady a zatraktivnit a zrychlit nabízené služby. Předpokládá se totiž, že data z každé soutěže se do systému zadají jen jednou, ale využít je budou moci všichni partneři na svých trzích.

Konsorcium vedou zkušení novináří z norské NTB, která patří v tomto oboru k evropské špičce. „Projekt předpokládá, že hlavní část vývoje bude probíhat v ČR a ČTK se bude významně podílet na vedení celého projektu,“ říká Jan Kodera, technický ředitel ČTK. Záměrem konsorcia je dokončit základní vývoj do konce roku 2017.

Jan Weisser
Tiskový mluvčí
602 632 170, mluvci@ctk.cz

Další novinky