Novinky

ČTK vydá sérii materiálů o migraci z projektu Global Spotlight

09.06.2017

ČTK začne od úterý 13. června vydávat sérii článků, fotografií, rozhovorů a videí, které vznikly v rámci projektu deseti světových tiskových agentur Global Spotlight, jenž je zaměřen na nelegální pašování lidí a další aspekty problematiky uprchlíků a migrace.

Projekt mezinárodního sdružení MINDS International, jehož součástí je i ČTK, přináší rozhovory, videa, fotografie, reportáže, vizualizace, infografiky a další materiály, které mapují ze všech možných úhlů pašováním lidí v globálním měřítku a současně ve čtyřech hlavních dějištích: na mexicko-americké hranici, ve válečných zónách Blízkého východu, v jihovýchodní Asii a v subsaharské Africe.

Členské agentury získaly příběhy pašeráků a jejich gangů, reportáže ze života v táborech, příběhy lidí, jimž „cesta do ráje“ změnila život, rozhovory se zástupci klíčových globálních i regionálních organizací, které se tématem zabývají.

ČTK vydá první čtyři články, videa a webové vizualizace pro odběratele zpravodajského servisu v úterý 13. června. Seriál bude dále vycházet postupně během června, materiály budou mít klíčová slova "migrace; Global Spotlight".

Další novinky